
| Parameter | Value |
|---|---|
| Reference Type | External, Internal |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 4.5 V |
| Analog Supply Voltage | 5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 12 |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Settling Time | 4.6 µs |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Differential Output | No |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 221
Distributors
pcbx
Unit Price$3.74807
Ext.Price$3.74807
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.74807 | $3.74807 |
| 10 | $2.87128 | $28.71280 |
| 25 | $2.65271 | $66.31775 |
| 50 | $2.52979 | $126.48950 |
| 100 | $2.41255 | $241.25500 |
| 300 | $2.31900 | $695.70000 |
| 500 | $2.22909 | $1114.54500 |
